büyükada lütfi kırdar eğitim araştırma hastanesi giriş kapısı fotoğrafı

Büyükada Devlet Hastanesi

Prens Adaları doğal güzellikleri, şehrin karmaşası ve gürültüsünden uzak, insanı mest eden bir güzellikte olan doğa harikaları. Günübirlik gezilerde birçok ziyaretçiyi ağırlayan Prens Adaları ziyaretçilere tüm güzelliklerini sunmakta. Ancak Adalarda yıllardır sürmekte olan sağlık kurumları problemleri özellikle ada yerlilerinin önceki yıllarda canını oldukça sıkmaktaydı. Ancak 2016 yılında faaliyete geçen Büyükada Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile sağlık sorunlarının çözümünde bir takım ilerleme katedilmiştir.

Büyükada Adalar ilçesinin merkezi konumunda olması sebebiyle birçok kamu hizmetini bir arada bulunduran bir yapıdadır. Büyükada’nın merkezi konumu sağlık alanında da diğer adalara göre bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. 2016 yılı öncesine kadar Dr. Hüsamettin Kural Büyükada Devlet Hastanesi olarak hizmet vermiş olan sağlık kurumun 2015 yılında sağlıkta dönüşüm programının bir parçası olarak yıkılmış ve yeni ve modern bir hastane binasının inşasına başlanmıştır. İnşa çalışmalarının tamamlanmasının ardından 9 Eylül 2016 tarihinde Sağlık Bakan Yardımcısı ve bir Heybeliada sakini olan Ahmet Baha ÖĞÜTKEN’in katılımıyla yeni hastanenin açılışı yapılmıştır. 2015 yılına kadar Dr. Hüsamettin Kural Büyükada Devlet Hastanesi olarak hizmet vermiş olan sağlık kurumu, yeni hastane binası ile Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası Özellikleri

Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası, 1500 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası’nda Adalar ilçesi sakinlerine ve ziyaretçilere bir acil servis, bir ameliyathane, beş yatılı yataklı acil müşahede odaları, 12 poliklinik odası, ultrasonografi ve röntgen hizmetlerinin verilebildiği radyoloji ünitesi, bir biyokimya laboratuvarı ve 5 yataklı tek kişilik nitelikli hasta odaları ile hizmet vermektedir

Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası Poliklinikleri

Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Ek Hizmet Binası acil servis ve Aile Hekimliği, Ağız ve Diş Sağlığı, Biyokimya, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Fizik Tedavi, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Radyoloji, Ortopedi birimleri ile toplamda 12 farklı branşta sağlık hizmeti sunmaktadır. Kara ve deniz ambulansı bulunan araştırma Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyükada Hastanesinde, hastane imkanlarının yetersiz kaldığı acil durumlarda tam teşekküllü bir sağlık kurumuna hasta nakli hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Büyükada Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı poliklinikler hafta içi her gün hizmet vermekteyken, bazı poliklinikler haftanın sadece belirli günleri hizmet vermektedir. Aşağıda poliklinikler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hafta içi her gün 09:00 – 16:00 arası hizmet veren poliklinikler;

• Ağız ve Diş Sağlığı
• Çocuk Hastalıkları
• Dahiliye (İç Hastalıklar)
• Fizyoterapi
• Genel Cerrahi (Hariciye)
• Göz Hastalıkları

Haftanın belirli günlerinde hasta kabul eden poliklinikler;

• Kulak, Burun, Boğaz Polikliniği Çarşamba ve Cuma günleri,
• Kadın Doğum Bölümü Pazartesi ve Çarşamba günleri,
• Ortopedi, Radyoloji ve Fizik Tedavi bölümleri ise Çarşamba günleri hizmet vermektedir.

Hastanede muayene için randevu işlemlerini https://www.mhrs.gov.tr veya telefon ile 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi çağrı merkezlerinden 7/24 yapabilirsiniz.

Büyükada Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri

Adres: Lala Hatun Caddesi No:45 34970 Büyükada, Adalar, İstanbul
Tel: 0 216 382 62 28

Eczaneler