en iyi sac serumu listesi

En iyi 7 Saç Serumu

Dış görünüş günümüzde maalesef insanlar arasında oldukça önemli bir kriter. Bu nedenle hem kadınlar hem de erkekler kişisel bakımlarına her zamankinden çok daha fazla dikkat ediyorlar. Ancak kişisel bakım yalnızca deodorant, beyaz dişler, güzel bir koku ve hoş bir makyaj ile bitmiyor! Saçlarımızın görüntüsü ve sağlığı da görünüşümüzü büyük ölçüde etkiliyor. Güzelliği ile kendine hayran bırakan bakımlı saçlara sahip olmak, saç serumlarının düzenli kullanımıyla sağlanabiliyor.

Yazın deniz tuzundan ve sıcak havalardan, kış mevsimlerinde dondurucu soğuklardan iyice yıpranan saçlarımız dış görünüşümüzün aslında oldukça önemli bir parçası. Yalnızca doğal etkenlerden değil, etkileyici görünmek için saçlarımıza uyguladığımız işlemler de çok yıpratıcı olabiliyor. Her gün doğal şekilde en az 100 tel saçımızı kaybederken, saç köklerinin saç serumları, vitamin ve bakım yağlarıyla beslenmesi çok önemli. Yalnızca besleyici şampuanlar değil, ek vitaminlerle saç köklerimizi besleyebilir ve daha gür saçlara sahip olabiliriz.

Saç Serumları

Saç serumları, kişilerin saç bakım ihtiyacını en güvenli ve kaliteli şekilde karşılamayı öncelikli tutarak tasarlanmıştır. Yani, saç bakım ürünleri ve özellikle saç serumları ile onlara ihtiyacı olan bakımı verebiliriz. Saçlarımızı ilk günkü yumuşaklığına ve sağlığına kavuşturacak serumlar kullanarak bahsettiğimiz tüm etkilerden kurtarabiliriz.

Bu yazımızda saçlarınızı parıldatacak saç serumlarını sizler için inceledik. Keyifli okumalar!

1 – Schwarzkopf – Bonacure Q10 Time Restore Serum

Saçlarınızdaki cansızlık, kuruluk ve zayıflığa karşı en etkili çözümlerden biri olan Time Restore Serum, saç köklerini uyarıcı özelliği ile saçlarınızın daha canlı uzamasını sağlar. Keratin üretimini stabilize eder ve saçınıza gücünü geri kazandırır. Saç derisine işleyen formülüyle, saç derisinin zarar gören doğal bariyerini onarır. Schwarzkoph Bonacure serisiyle yıpranmış saçlarınıza tazeliğini geri kazandırabilirsiniz!

Schwarzkopf – Bonacure Q10 Time Restore Serum

schwarzkopf bonacure q10 time restore serum
 • Keratin üretimini stabilize eder.
 • Saçınıza gücünü geri kazandırır.
 • Yıpranmış saçlarınıza tazeliği geri verir.

2 – Yves Rocher – Yıpranmış Saçlar için Kırılma Karşıtı Serum

Yıpranmış saçlar, ihtiyacı olan nemi kaybeder ve canlılığını yitirmeye mahkumdur. Yves Rocher’nin geliştirdiği formülle saçlarınız hak ettiği özel bakıma kavuşacak. Organik Jojoba yağı ve Organik Agav’ın onarıcı ve besleyici birlikteliği saçlarınıza iyi gelecek. Hafif ve yağsız olması, saçlarınızın ağırlaşmadan iyileşmesine fayda sağlar.

Yves Rocher – Yıpranmış Saçlar için Kırılma Karşıtı Serum

yves rocher yipranmis saclar icin kirilma karsiti serum
 • Organik Jojoba yağı ve Agav içerir.
 • Hafif ve yağsızdır.

3 – Urban Care – Makademya Yağı & Keratin İçeren Yoğun Nemlendirici Onarıcı Saç Serumu

Kişisel bakımın öncü markalarından olan Urban Care, Onarıcı Saç Serumuyla saçlarınıza parlaklık veriyor. Kimyasallardan yıpranmış ve çok işlem görmüş saçlar için yoğun besleyici ve onarıcı formülüyle saçınıza sağlıklı görünümünü geri kazandırır. Kolay taranan, parlayan ve elektriklenmeyi önleyen formülüyle kolay şekil alan saçlar için en iyi çözüm paraben içermeyen Urban Care Makademya Yağı & Keratinli Yoğun Nemlendirici Onarıcı Saç Serumu.

Urban Care – Makademya Yağı & Keratin İçeren Yoğun Nemlendirici Onarıcı Saç Serumu

urban care makademya yagi keratin iceren nemlendirici onarici sac serumu
 • Saçınıza parlaklık verir.
 • Elektriklenmeyi önleyen formül.
 • Paraben içermez.

4 – Loreal – Professionnel Absolut Repair Lipidium

Kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren saçınızdaki farkı hissedeceğiniz Absolut Repair Lipidium ile saçlarınız yumuşacık olacak! Yağsız formülü ile sağladığı yumuşaklıkla saçlarınız aynı zamanda güçlü ve parlak görünecek. Yıpranmış saçları derinlemesine onarır. Havluyla nemi alınmış saçlara uygulanır, durulanmaz.

Loreal – Professionnel Absolut Repair Lipidium

loreal pofessionnel absolut repair lipidium sac serumu
 • Yağsız formülü ile.
 • Güçlü ve parlak görünüm kazandırır.
 • Saçlarınızı yumuşacık yapar.

5 – Skinfood – Argan Oil Silk Plus Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Serumu

Kıvırcık saçlara bakım ürünü bulmak maalesef ki daha zor. Ancak Skinfood, bu ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak! Zengin E vitamini desteğiyle özellikle kuru ve yıpranmış güçsüz saçları hedefler. Fas argan yağı ve ipek özütü içeren formülü, saçlarınızın kırılganlığı ve solgun görünümünü alacaktır. Islak saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Skinfood – Argan Oil Silk Plus Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Serumu

skinfood argan oil slik plus sac bakim serumu
 • Kıvırcık saçlar için aranan formül.
 • Zengin E vitamini desteği.
 • Yıpranmış ve güçsüz saçlar için uygundur.

6 –Farmasi – Onarıcı Saç Serumu Proffessional Keratin Therapy

Kuru saç uçlarına yeteri kadar uygulayacağınız Farmasi Onarıcı Serum, özellikle ısıl işlemden çıkmış ve zarara uğramış saçlara hitap ediyor. Kolay emilimiyle kullanımı oldukça kolay olan saç serumu saçlarınıza gereken besini vermek üzerine tasarlanmış. Uzun süreli parlaklık hissini yaşamak istiyorsanız siz de Farmasi’nin keratin bakımı merkezli saç serumunu kullanabilirsiniz!

Farmasi – Onarıcı Saç Serumu Proffessional Keratin Therapy

farmasi professional keratin therapy sac serumu
 • Zarar görmüş saçlar için birebir.
 • Kolay emilim.
 • Uzun süreli parlaklık isteyenler için.

7 – Markazen – Saç Serumu

Anti alerjik özelliğiyle ön plana çıkan Markazen Argan Yağlı Saç Bakım Serumu ile saçlarınızı güvenle besleyebileceksiniz. Krem formülü ile saçlarınıza hacim kazandırır, keratin bakımıyla saçlarınızın güçlenmesini sağlar. Daha gür, daha sağlam saçlara sahip olmak hiç zor değil. Saçınızın ihtiyacı olan güce düzenli kullanım ile ulaşabilirsiniz!

Markazen – Saç Serumu

markazen argan yagli sac serumu
 • Anti alerjik özelliğiyle dikkat çekiyor.
 • Daha gür saç isteyenler için kesin çözüm.

Saç Serumları Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcıların çoğu saç serumunun kullanımı ile ilgili çeşitli soruların cevaplarını arıyor. Her marka ve ürünün kendine ait kullanım yöntemleri ve etkileri olsa da bu soruları bir başlık altında toplayarak genel haliyle yanıtlamak mümkün.  

Saç Serumu Nedir?

Saç serumları olumsuz hava şartları ve kimyasallar nedeniyle yıpranan, kolay kırılan saç uçlarına ve köklerine gereken nemi ve yağı vermek için tasarlanmış bakım ürünleridir. Her saç bakım serumu farklı bir formüle sahiptir. Dolayısıyla her saç tipine göre üretilen çeşitli serumlar bulunmaktadır. Kendinize ve saç tipinize en uygun serumu ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Saç Serumları Saç Çıkartır Mı?

Saç serumları saçınızın olduğundan daha canlı ve sağlıklı görünmesine imkan tanır. Saç köklerinin beslenmesine yardımcı olan saç serumları daha kuvvetli saçlara sahip olmanızı sağlar. Her saç serumunun amacı birbirinden farklıdır. Saç serumları genelde var olanı yenilemeye ve güçlendirmeye yönelik geliştirilir. Bazı saç serumları saç köklerinizi besleme amacı güderken bazıları yıpranmış saçlarınıza karşı etkili bakım sağlamaya odaklanmıştır.

Saç Serumları Ne Zaman Etki Gösterir?

Saç tipinize ve şikayetinize uygun saç serumunu düzenli kullanmak saçınızda olumlu etkiler yaratacaktır. Her saç serumunun kullanım süresine göre etki etme zamanı farklılık gösterir.

Saç Serumunu Boyalı Saçlar Kullanabilir Mi?

Evet, saç serumları boyalı saç üzerine kullanılabilir. Serumlar boyalı saçlarda herhangi bir yan etki bırakmaz. Eğer saçınız boyalıysa ve saç serumu kullanmaktan çekiniyorsanız doğal bitki özü yağlarını da kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir