kadin yaz parfumleri

En iyi 8 Kadın Yaz Parfümü

Hepimiz kokumuzla herkesi mest etmek ve iyi bir izlenim bırakmak isteriz değil mi? Hava değişken olsa da çevremize güzel kokular yaymaktan hiçbir mevsimde vazgeçmiyoruz. Sadece mevsimler değiştikçe kullandığımız bakım ürünlerinin niteliği değişiyor. Hoş bir intiba için görüntümüze özen gösterdiğimiz kadar mevsime uygun deodorant ve parfüm seçmek de oldukça önemli. Çünkü kışın kalın fondötenli “smokey-eye” makyajlarından; yazın su bazlı hafif fondötenlerine, rimel ve parlatıcı üçlüsüne geçtiğimiz yani aslında “no-make up make-up” ile ışıldadığımız günlerde tamamlayıcımız tabii ki yine parfümümüz. Peki yaz parfümümüz nasıl olmalı? Sizlere bu defa birbirinden hoş kokulu ve bunaltıcı yaz günlerinde içinizi açacak kadın yaz parfümleriyle geldik!

Kış aylarında kat kat giyiniyoruz ve kalıcı, etkileyici, ağır kokular kullanıyoruz. Yaz aylarının gelişiyle kalın kıyafetlerden kurtulduğumuz gibi parfümlerimizin kokularında da “fresh” seçeneklere yöneliyoruz. Tazelik hissi yaşayacağımız ferah ve çiçek gibi kokular bizim için şart. Kadın yaz parfümlerinde meyve notaları, birbirinden çeşitli çiçeklerin özleri, misk kokuları, deniz tuzları ve hafif misket limonlu kokular öne çıkıyor. Listemizdeki parfümlerle anılarınızı canlandıracak, kokusuyla bazen bir deniz kenarına bazen meyve bahçelerine yolculuk yapacaksınız!

Sizler için derlediğimiz çiçekli, baharatlı ya da deniz esintili yaz parfümleriyle çevrenizi büyüleyecek ve mis kokunuzla unutulmaz olacaksınız. İşte ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak, her bütçe için seçenekler sunduğumuz kadın yaz parfümleri!

Clinique – Happy Parfüm

Her bakım ürünüyle cildimizi tazeleyen Clinique’in Happy parfümü yaz için en güzel kokuların arasında. Limon notalarının verdiği ferahlık hissini yaz aylarında çok seveceksiniz! Kadın yaz parfümlerinde en çok tercih edilenlerden biri olan Happy, taze çiçeksi bir koku sunuyor. Top notaları kırmızı nar ve mandalina, orta notaları orkide, lityum ve vanilya. Alt notasını ise misk otu oluşturuyor. Ortaya çıkan bu karışımla çevrenizdekileri adeta büyüleyeceksiniz.

Harika ferahlığı ve mükemmel kokusuyla “parfümünün markası ne?” sorularına bolca maruz kalabilirsiniz!

Clinique – Happy Parfüm

clinique happy parfum
 • Taze çiçeksi koku
 • Top notaları kırmızı nar ve mandalina
 • Orta notaları orkide, lityum ve vanilya
 • Alt notası misk otu

Yves Rocher – Monoi

Çiçek, vanilya ve hindistan cevizi karışımının size deniz kenarında geçirdiğiniz bol güneş kremli günleri hatırlatacağı en güzel kadın yaz parfümlerinden biri de Yves Rocher’in Monoi Eau Des Vahines parfümü. İçindeki vanilya notasından dolayı tartışmalı olsa da kullananın bir şişe daha almak isteyeceği enerjiyi veriyor. Instagram ve Youtube influencerlarının tavsiyelerinin ardından kadınların favorisi oldu, tabii biz de bu mükemmel kokudan mahrum kalmadık. Sıktıktan sonra gözlerinizi kapatırsanız aniden bir plajda buluyorsunuz kendinizi. Yazın canlılığını üzerinde taşımak isteyenler için kalıcılığı ve kokusuyla mükemmel bir seçim!

Yazın nemli ve sıcak günlerinde kullanım için tavsiyemiz dışarı çıkacağınızda hazırlık aşamasında yeteri kadar sıkmanız, kalıcılığına şaşıracaksınız.

Yves Rocher – Monoi

yves rocher monoi
 • Vanilya ve Hindistan Cevizi karışımı
 • Plaj esintisi
 • Kalıcılığıyla popüler

Zara – Pink Flambé EDT

Alışveriş için Zara’ya girdiğinizde poşete bir tane de Pink Flambé atmanızı öneriyoruz. Dört mevsim kullanılabilen bu parfüm, kadınların tercihlerinde ilk sıralarda. İçerisindeki armut, liçi, pralin ve çikolata esanslarıyla oldukça çekici bir kokusu olan Pink Flambé ek olarak anti alerjik yapısıyla dikkat çekiyor. Zara parfümleri aslen oldukça cep yakan markaların muadilleri olduğu için tercih edilse de kokuların işlenişiyle her biri göz dolduruyor. Pink Flambé ise Juicy Couture Viva La Juicy’in bir gayet başarılı bir muadili.

Kalıcılığı diğer markalara göre daha tartışılır fakat yazakşamlarında bir iki fıs sizi oldukça öne çıkartacaktır.

Zara – Pink Flambe EDT

zara pink flambe edt
 • Dört mevsim ideal
 • Armut, Liçi, Pralin ve Çikolata Esansı
 • Yüksek fiyat

Avon – Summer White Sunset

Listemizde en uygun fiyatlı parfüm Avon’un Summer White Sunset’i diyebiliriz. Adından da anlaşılacağı gibi tam bir yaz parfümü olan Summer White Sunset, tatlı ve hafif kokuları sevenler için birebir. Aşırı hafif bir yapısı var, bu yüzden cildinize ağırlık yapmayacağına emin olabilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kalıcılığı ise hareket yoğunluğunuza göre değişse de tatmin edilebilir bir sonuç veriyor ve gittiğiniz yerlere kremsi huş ağacı, pembe bibwe ve nilüfer kokularını götürüyorsunuz.

Avon – Summer White Sunset

avon summer white sunset
 • Tatlı ve hafif kokulu
 • Huş ağacı, pembe bibwe ve nilüfer kokulu

The Body Shop – Japanese Cherry Blossom

Kişisel bakım ve cilt ürünlerinde oldukça öne çıkan bir diğer marka tabii ki The Body Shop. Birçok ürünü en tercih edilenler arasında, parfümleri ise çok seviliyor. Japanese Cherry Blossom da bunlardan biri. Kiraz çiçeklerinin arasında gezinti mi istiyorsunuz? Sizi bir fısla Japonya sokaklarında yapacağınız bir yürüyüşe uğurluyoruz! Japonya ile özdeşleşmiş kiraz çiçekleri size eşsiz bir yaz kokusu sunuyor. Hafif şekerli temiz kokusuyla yaz günlerinin vazgeçilmezi olacağından eminiz!

The Body Shop – Japanese Cherry Blossom

the body shop japanese cherry blossom
 • Kiraz çiçekleri
 • Hafif şekerli ve temiz
 • Japonya sokaklarından esinti

Golden Rose – Blue Azure

Uygun fiyatlı bir diğer kadın yaz parfümü ise Golden Rose’un 30 ml’lik Blue Azure parfümü. Meyveli kokusu ile kokunuzu alanların hayran kalacağı Blue Azure, greyfurt, tatlı frenk üzümü ve pudralı misk’in karışımından oluşuyor. Beyaz çiçeklerin ve özellikle amber ağacının eşsiz uyumuyla size kendine bağlayacak bir yapıya sahip.  Kadın yaz parfümleri arasında kalıcılığı diğerlerine göre daha zayıf ancak kokusunun verdiği tatlı hissiyata hayran kalacaksınız.

Golden Rose – Blue Azure

golden rose blue azure
 • Uygun fiyatlı
 • Greyfurt, tatlı frenk üzümü ve pudralı misk
 • Kalıcılığı az

Dkny – Be Delicious Fresh Blossom

Aslında Be Delicious Fresh Blossom karakteristik olmayan, kokusu arada kalmış bir parfüm. Ancak sıktığınızda temizlik hissini en çok yaşayacağınız kadın yaz parfümlerinden bir tanesi. Tam bir yaz parfümü diyebileceğiniz Be Delicious serisinin Fresh Blossom’ı, hafif yapısıyla size ve çevrenizdekileri boğmayacak. Meyveli ve çiçeksi bir koku sevenler için oldukça ideal. En iddialı olduğu konulardan biri ise hafif yapısına rağmen oldukça kalıcı olması. Gün boyu sürecek temizlik hissini kaçırmamak için biz Fresh Blossom’I öneriyoruz!

Dkny – Be Delious Fresh Blossom

dkny be delious fresh blossom
 • Hafif kokulu
 • Meyve ve çiçek karışımı
 • Kalıcığıyla dikkat çekiyor

Bobbi Brown – Beach

Yazın ayrılmaz bileşenleri deniz kum ve güneşi Beach’in bir fısıyla yakalayabilirsiniz. Sıktığınız anda en sevdiğiniz plaj anınıza size götürecek olan Beach yasemin, deniz tuzu ve misket limonundan oluşuyor. Rahatlatıcı, ferah ve temiz olmasıyla tam da kadınların yaz parfümü arayışına hitap ediyor. Teninizden deniz kokusu eksik olmasın istiyorsanız, uzun sahil anılarını her yere yanınızda götürmek istiyorsanız ilk tercihlerinizden biri olmalı Bobbi Brown’ın Beach’i. Kalıcılığı nispeten daha az olsa da yaz günlerini her yerde hatırlamak isteyenler için oldukça ideal.

Bobbi Brown – Beach

bobbi brown beach
 • Yasemin, deniz tuzu ve misket limonu
 • Deniz kokusunu sevenler için
 • Kalıcılığı az

İlgili İçerikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir