heybeliada plajları ve heybeliada plaj fiyatları
Heybeliada Plaj Listesi

Heybeliada Plajları ve Fiyatları 2022

Heybeliada Plajları ve Heybeliada’da Denize Girilecek Yerler Nelerdir?

Heybeliada, Prens Adaları içinde tıpkı Büyükada gibi yaz aylarında olabildiğince fazla insanın tercih ettiği bir adadır. Buna karşın, doğanın içinde ve atmosferinin maviliğinde size sakinliği de sunmaktadır. Heybeliada’da ve genel olarak adalarda geçirilebilecek en güzel aylar İlkbahar aylarıdır. Tatil planı yapıyorsanız, yazın kalabalığını ve sıcağını göze almak ya da İlkbahar aylarında nispeten daha sakin günler geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun yanında eğer deniz kum ve güneşin hayalini kuruyorsanız, sizin için derlediğimiz bu Heybeliada plajlarına göz atabilirsiniz!

Prens Adaları’nın ikincisi Heybeli de plajlarıyla size serinleme fırsatını sunuyor. Büyükada’nın plajları ne kadar kalabalık olsa da mevsimine ve haftaiçi-haftasonu yoğunluğuna göre Heybeliada’da da bu durum geçerli oluyor. Plajlar çoğunlukla işletmelerin elinde ve işletmelere belirli bir ücret vererek hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.  Çeşitli işletmelere tabi olan plajların yanında, Heybeliada’nın birbirinden güzel koylarında muhteşem bir doğa içinde denizin keyfini çıkarma imkanı da yakalayabilirsiniz!

► Heybeliada gezinizi bir de eşsiz lezzetlerle tadlandırmak isterseniz Heybeliada’da Ne Yenir yazımıza göz atmalısınız! 🙂

Heybeliada’da Denize Girilebilir mi?

Büyükada plajları yazımızda, işletmelerin halk plajlarını işgalinden ve Büyükada’nın oldukça fazla olan kalabalığından dolayı denize girmenin biraz uğraştırıcı olduğundan bahsetmiştik. Prens Adaları’nın ikinci büyük adası Heybeliada ise nispeten daha sakin fakat yaz ayları ve haftasonları daha canlı bir atmosfer sunuyor. İnsanlardan kaçamayabilirsiniz fakat denize özellikle adanın daha sakin olduğu haftaiçi günlerinde girmek oldukça makul bir seçim. Burada da çeşitli işletmeler var, tıpkı Büyükada gibi. Tercih edenine Heybeliada’nın koyları ya da her türlü hizmeti ücreti dahilinde veren plajlar bulunuyor. Heybeliada’da denize girmek, güneşin sıcağı ardından bir nebze serinlemek isterseniz, Heybeliada’da denize girebilirsiniz.

Heybeliada’da Ne Zaman Denize Girilir?

Heybeliada, nüfus bakımından Büyükada’nın ardından geliyor ve dolayısıyla insanlar tarafından da imkanları ve doğası nedeniyle tercih ediliyor. Yaz aylarında özellikle İstanbulluların tercih ettiği adalarda Heybeliada’da insan kalabalığının merkezlerinden biri oluyor. Bunun bilincinde gittiğiniz zaman kendinizi de deniz, kum, güneş ve kalabalığa hazırlıyorsunuz J Heybeliada’da denize girmek için haftaiçi daha uygun bir zaman dilimi gibi görünüyor.

Heybeliada hava durumuna göz atarak planınızı buna göre şekillendirebilirsiniz. 🙂

Heybeliada’da Nerelerde Denize Girilir?

Deniz, kum ve güneş.. uzun çalışma sürelerinin ardından herkesin istediği bir tatil planının vazgeçilmez parçalarından olabilirler. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan, belki bir haftasonu belki de günübirlik kaçamaklarınız için Prens Adaları oldukça makul bir seçenek. Prens Adaları’nın arasında Heybeliada ise tıpkı Büyükada gibi sunduğu tüm imkanlarıyla tercih ediliyor. Konaklama fırsatlarının yanında çeşitli plajlarıyla da sizi masmavi bir denize kavuşturan Heybeliada’da denize girmek için herkese hitab edebilecek tesisler bulunuyor. Gerek beach işletmeleri gerek ise mesire yerlerinin bünyesine dahil plajlarda denize girebilirsiniz. Adanın çeşitli yerlerinde bulunan plajların listesini ve ücretlerini sizler için derledik.

Heybeliada Plaj Listesi

Heybeliada’da çeşitli bütçelere ve zevklere uygun plajlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aradığınız deniz, kum, güneş keyfine göre isterseniz ücretsiz ve muhteşem manzaraya sahip koyda keyif sürebilirsiniz; isterseniz eğlenceli saatler için hareketli ve capcanlı plajları tercih edebilirsiniz. İşte Heybeliada plajları!

🔆 En iyi 20 güneş kremi listemize göz atmak ister misiniz? 🙂 🔆

Alman Koyu

Heybeliada’nın en güzel ve temiz yerlerinden biri Alman Koyu. Teknelerin uğrak yeri olan Alman Koyu uzun ve dar patikalarıyla da muhteşem bir deneyim sunuyor. Bu noktada, karadan ulaşımın biraz zahmetli olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gün batımının belki de Heybeliada’da en güzel renklerine şahit olacağınız bir koy. Burada Manzaranın ve denizen keyfini gönlünüzce yaşayabilirsiniz. Deniz berrak ve güneş aldığı için de gayet sıcaktır. Bütün güzelliklerine ragmen, tercihe göre bir dezavantaj olabilecek özelliklerinden biri taşlık olmasıdır fakat bu durumu terlik giyerek aşabilirsiniz.

Alman Koyu’na girerken sizden bir giriş ücreti alınmıyor; yalnızca şezlong, şemsiye ve duş hizmetleri ücrete tabii.

💲 Hafta sonu : Ücretsiz | 💲 Hafta içi : Ücretsiz

❌ Giriş ücreti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Alman Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 31 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Alman Koyu durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Çam Limanı Koyu

Çam Limanı Koyu, Heybeliada’nın güneyinde kalan en güzel koylarından bir tanesi. Buraya, Heybeliada’nın merkezinden 20 dakikalık tempolu bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Tepesinden seyredebileceğiniz muteşem deniz manzarasında keyifli dakikalar geçirebilir, isterseniz sahilde yürüyüş yapabilir ve isterseniz masmavi ve temiz denizinde serinleyebilirsiniz. Teknelerin demirlendiği, çam kokusununu tüm çevreyi sardığı Çam Limanı Koyu’nun göz önünde bulundurulması gereken tek özelliği burada karadan gelenlerin yüzmesinin mümkün görünmemesi. Yani kısacası eğer buraya denize girmek için geliyorsanız, tekne ile ulaşım sağlamanızın daha iyi bir fikir olacağıdır. Bu koyda bulunan Ada Beach Club’u denize girmek için tercih edebilirsiniz.

🚩 Ulaşım: Çam Limanı Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 26 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Çam Limanı durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Ada Beach Club

Çam Limanı Koyu içerisinde, çam kokuları içinde bulabileceğiniz Ada Beach Club’e Heybeliada’ya geldikten sonra iskelede bulunan tekneler ile ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Heybeliada merkezinden ulaşım ise yürüyerek 15 -20 dakika sürmektedir. Ada Beach Club, misafirlerinden giriş ücreti alıyor fakat içeride şezlong, duş ve giyinme kabini gibi temel ihtiyaçlardan para alınmıyor. Ayrıca Ada Beach Club’ta atmosferi ile oldukça etkileyen bir balık restorantı ve aperitif olarak atıştırma yapacağınız bir kafe de bulunuyor.

Ada Beach Club’ın giriş ücretleri hafta içi ve cumartesi günleri 60 TL, pazar ve bayram günleri 80 TL olmakla beraber 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor. 

💲 Hafta sonu : 80 ₺ | 💲 Hafta içi : 60 ₺

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ✔ Cankurtaran | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Ada Beach Club’a Heybeliada İskelesi’nden 14 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-1 seferinin Şafak Orduevi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

► “Heybeliada’da Ne Yapılır?” sorunuza detaylı bir cevap için yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 🙂

Akvaryum Koyu

Heybeliada’nın en gizli koylarından biri olan Akvaryum Koyu, doğal bir park içerisinde yer alıyor ve patika bir yoldan geçerek ulaşıyorsunuz. Kayaların içerisinde bulunan koyun zemini kum ve midye kabuğundan oluşuyor. Koy zemininin görüntüsü, gerçekten görülmeye değer.

Akvaryum Koyu’nun meşhur lezzeti, kesinlikle tatmanız gereken, içindeki restorantın midye tavası. Midyeler, restoran sahibi midyeleri kendi topluyor ve aynı gün içerisinde müşterilerine taze olarak servis ediyor. Sakinliği ile ön plana çıkan koy, doğa ile iç içe olmanın keyfini tatilcilere yaşatıyor. Kayaların arasında kalması, nispeten gizli bir cennet olmasına neden oluyor ve bu da koyun insanlar tarafından olabildiğince az bozulabilmesine yarar sağlamıştır.

💲 Hafta sonu : 80 ₺ | 💲 Hafta içi : 60 ₺

✔ Giriş ücreti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Akvaryum Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 27 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Seyir Terası 1 durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Aqua Green Beach

Yalnızca sakin bir deniz keyfini değil; deniz kıyısında olabildiğince eğlenme imkanını da sunan Aqua Green Beach Club, Heybeliada’nın en kaliteli plajı denilebilir. Heybeliada iskelesinden bu plaja gidiş dönüş ücretsiz ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Su sporları, devasa kaydıraklar ilginizi çekiyorsa Aqua Green Beach tam size göre. İçerisinde aquapark hizmeti bulunan plaj restoran hizmeti de veriyor. Plajın dikkat çekici özelliklerinden biri, çevresini özel bir ağ ile kapatmış olması; bu sayede temiz kalması sağlanıyor.

Plajın ücret politikası haftaiçi ve haftasonu değişiklik göstermekle beraber aile ve yalnız gelmeniz durumunda da farklı bir ücret ödüyorsunuz. Haftaiçi ailenizle gelecekseniz aile üyelerinin her biri 75 tl, haftasonu aile üyeleri 80 tl giriş ücreti vermektedir. Eğer tek gelecekseniz, haftaiçleri 55 tl haftasonları ise 60 tl giriş ücreti ödemek durumundasınız. Verdiğiniz ücretlerin içerisine temel plaj ihtiyaçları dahil olmakla beraber 0 – 7 yaş çocuklarından ücret alınmamaktadır.

💲 Hafta sonu : 80 ₺ | 💲 Hafta içi : 60 ₺

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ✔ Cankurtaran | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Aqua Green Beach’e Heybeliada İskelesi’nden 14 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin İsmet İnönü Müzesi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Değirmenburnu Plajı

Değirmenburnu plajı, mesire alanının içerisinde bulunuyor. Değirmenburnu mesir alanında hem mangal yapabilirsiniz, hem de plajda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. İsmini, adanın kuzeybatısında bulunan ve İstanbul’a bakan tarihi yel değirmeninden almaktadır. Eğer burada denize girmeyi seçerseniz, İstanbul’a karşı ve belki de ada vapurlarından biri ile selamlaşarak yüzme imkanına sahip olabilirsiniz.

Misafirlerinden giriş ücreti talep eden Değirmenburnu plajı, Heybeliada halk plajlarından biridir. Giriş ücretini vermenizin ardından temel malzemelerden faydalanabilirsiniz, ayrıca dışarıdan yiyecek ve içeçek getirmek de serbesttir. Lokasyon ve ücret politikası açısından oldukça avantajlı bir seçenek olabilir. Bunun sebebi, adanın iskeleye en yakın plajı olmasının yanında giriş ücreti de en uygun plajlardan biri olmasıdır. 2022 fiyat listesinde haftaiçleri 20 tl, haftasonları ise 30 tl olarak belirlenmiştir. Eğer iskeleden motorları kullanarak gelirseniz, giriş ücretini vermemiş olursunuz.

💲 Hafta sonu : 30 ₺ | 💲 Hafta içi : 20 ₺

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Değirmenburnu Plajı’na Heybeliada İskelesi’nden 16 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin İsmet İnönü Müzesi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Heybeliada’da bir gün daha geçirmek mi istiyorsunuz? Heybeliada Otel ve Pansiyonlarına göz atabilirsiniz! 🙂

Heybeliada Plaj fiyatları Ne kadar 2022 ?

Plaj İsmiHaftasonu FiyatıHaftaiçi Fiyatı
Alman KoyuÜcretsizÜcretsiz
Ada Beach Club80 ₺60 ₺
Akvaryum Koyu80 ₺60 ₺
Aqua Green Beach80 ₺60 ₺
Değirmenburnu Plajı30 ₺20 ₺

Heybeliada Plajları Haritası

**Burada yer alan tüm fiyatlar fikir vermesi amacıyla yazılmıştır. Fiyatlarda meydana gelebilecek değişikliklerden adalaragidelim.com internet sitesi sorumlu değildir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. ben yüzmeyi pek tercih etmiyorum fakat tercih edecek olanlar var ise ada beach club öneririm fiyatı tuzlu fakat yüzebilmek için en uygun yer olduğunu düşünüyorum

  2. […] Heybeliada Plajları ve Fiyatları 2021 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir