heybeliada plajları ve heybeliada plaj fiyatları

Heybeliada Plajları ve Heybeliada’da Denize Girilecek Yerler Nelerdir?

Heybeliada, Prens Adaları içinde tıpkı Büyükada gibi yaz aylarında olabildiğince fazla insanın tercih ettiği bir adadır. Buna karşın, doğanın içinde ve atmosferinin maviliğinde size sakinliği de sunmaktadır. Heybeliada’da ve genel olarak adalarda geçirilebilecek en güzel aylar İlkbahar aylarıdır. Tatil planı yapıyorsanız, yazın kalabalığını ve sıcağını göze almak ya da İlkbahar aylarında nispeten daha sakin günler geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun yanında eğer deniz kum ve güneşin hayalini kuruyorsanız, sizin için derlediğimiz bu Heybeliada plajlarına göz atabilirsiniz!

Prens Adaları’nın ikincisi Heybeli de plajlarıyla size serinleme fırsatını sunuyor. Büyükada’nın plajları ne kadar kalabalık olsa da mevsimine ve haftaiçi-haftasonu yoğunluğuna göre Heybeliada’da da bu durum geçerli oluyor. Plajlar çoğunlukla işletmelerin elinde ve işletmelere belirli bir ücret vererek hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Çeşitli işletmelere tabi olan plajların yanında, Heybeliada’nın birbirinden güzel koylarında muhteşem bir doğa içinde denizin keyfini çıkarma imkanı da yakalayabilirsiniz!

► Heybeliada gezinizi bir de eşsiz lezzetlerle tadlandırmak isterseniz Heybeliada’da Ne Yenir yazımıza göz atmalısınız! 🙂

Heybeliad

Heybeliada’da Denize Girmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyükada plajları yazımızda, işletmelerin halk plajlarını işgalinden ve Büyükada’nın oldukça fazla olan kalabalığından dolayı denize girmenin biraz uğraştırıcı olduğundan bahsetmiştik. Prens Adaları’nın ikinci büyük adası Heybeliada ise nispeten daha sakin fakat yaz ayları ve haftasonları daha canlı bir atmosfer sunuyor. İnsanlardan kaçamayabilirsiniz fakat denize özellikle adanın daha sakin olduğu haftaiçi günlerinde girmek oldukça makul bir seçim. Burada da çeşitli işletmeler var, tıpkı Büyükada gibi. Tercih edenine Heybeliada’nın koyları ya da her türlü hizmeti ücreti dahilinde veren plajlar bulunuyor. Heybeliada’da denize girmek, güneşin sıcağı ardından bir nebze serinlemek isterseniz, Heybeliada’da denize girebilirsiniz.

Heybeliada’da Ne Zaman Denize Girilir?

Heybeliada, nüfus bakımından Büyükada’nın ardından geliyor ve dolayısıyla insanlar tarafından da imkanları ve doğası nedeniyle tercih ediliyor. Yaz aylarında özellikle İstanbulluların tercih ettiği adalarda Heybeliada’da insan kalabalığının merkezlerinden biri oluyor. Bunun bilincinde gittiğiniz zaman kendinizi de deniz, kum, güneş ve kalabalığa hazırlıyorsunuz J Heybeliada’da denize girmek için hafta içi daha uygun bir zaman dilimi gibi görünüyor.

Heybeliada‘da Hayalinizdeki Tatili Yaşayın!

🔅 ETS Heybeliada Otelleri İçin Tıklayın.

burgazada otelleri

Plaja Gitmeden Okunması Gerekenler

🔆 Heybeliada hava durumuna göz atarak planınızı buna göre şekillendirebilirsiniz. 🔆

🔆 En iyi 20 güneş kremi listemize göz atmak ister misiniz? 🔆

🔆 Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır? blogumuza göz atabilirsiniz! 🔆

🔆 En İyi 8 Erkek Yaz Parfümü blogumuza göz atabilirsiniz! 🔆

🔆 En İyi 8 Kadın Yaz Parfümü blogumuza göz atabilirsiniz! 🔆

🔆 Plaj Makyajı Önerileri! blogumuza göz atabilirsiniz! 🔆

🔆 Denize Giderken Alınması Gerekenler blogumuza göz atabilirsiniz! 🔆

Heybeliada’da Nerelerde Denize Girilir?

Deniz, kum ve güneş.. uzun çalışma sürelerinin ardından herkesin istediği bir tatil planının vazgeçilmez parçalarından olabilirler. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan, belki bir haftasonu belki de günübirlik kaçamaklarınız için Prens Adaları oldukça makul bir seçenek. Prens Adaları’nın arasında Heybeliada ise tıpkı Büyükada gibi sunduğu tüm imkanlarıyla tercih ediliyor. Konaklama fırsatlarının yanında çeşitli plajlarıyla da sizi masmavi bir denize kavuşturan Heybeliada’da denize girmek için herkese hitab edebilecek tesisler bulunuyor. Gerek beach işletmeleri gerek ise mesire yerlerinin bünyesine dahil plajlarda denize girebilirsiniz. Adanın çeşitli yerlerinde bulunan plajların listesini ve ücretlerini sizler için derledik.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden dolayı sıklıkla değişen fiyat bilgilerini takip edememekte ve siz değerli okuyucularımıza doğru bilgi verememekteyiz. O yüzden plajların giriş ücretlerini bloglarımız içerisine eklememe kararı aldık. Sizlere yardımcı olabilmek için işletmelerin web sitesi veya sosyal medya hesaplarını ekleyerek doğru bilgi kaynaklarını sizlerle paylaşmak istedik.

Heybeliada Plaj Listesi

Heybeliada’da çeşitli bütçelere ve zevklere uygun plajlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aradığınız deniz, kum, güneş keyfine göre isterseniz ücretsiz ve muhteşem manzaraya sahip koyda keyif sürebilirsiniz; isterseniz eğlenceli saatler için hareketli ve capcanlı plajları tercih edebilirsiniz. İşte Heybeliada plajları!

🔆 En iyi 20 güneş kremi listemize göz atmak ister misiniz? 🙂 🔆

Alman Koyu

heybeliada alman koyu 1

Heybeliada’nın en güzel ve temiz yerlerinden biri Alman Koyu. Teknelerin uğrak yeri olan Alman Koyu uzun ve dar patikalarıyla da muhteşem bir deneyim sunuyor. Bu noktada, karadan ulaşımın biraz zahmetli olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gün batımının belki de Heybeliada’da en güzel renklerine şahit olacağınız bir koy. Burada Manzaranın ve denizen keyfini gönlünüzce yaşayabilirsiniz. Deniz berrak ve güneş aldığı için de gayet sıcaktır. Bütün güzelliklerine ragmen, tercihe göre bir dezavantaj olabilecek özelliklerinden biri taşlık olmasıdır fakat bu durumu terlik giyerek aşabilirsiniz.

Alman Koyu’na girerken sizden bir giriş ücreti alınmıyor; yalnızca şezlong, şemsiye ve duş hizmetleri ücrete tabii.

❌ Giriş ücreti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Alman Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 31 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Alman Koyu durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Çam Limanı Koyu

heybeliada cam limanı koyu 4

Çam Limanı Koyu, Heybeliada’nın güneyinde kalan en güzel koylarından bir tanesi. Buraya, Heybeliada’nın merkezinden 20 dakikalık tempolu bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Tepesinden seyredebileceğiniz muteşem deniz manzarasında keyifli dakikalar geçirebilir, isterseniz sahilde yürüyüş yapabilir ve isterseniz masmavi ve temiz denizinde serinleyebilirsiniz. Teknelerin demirlendiği, çam kokusununu tüm çevreyi sardığı Çam Limanı Koyu’nun göz önünde bulundurulması gereken tek özelliği burada karadan gelenlerin yüzmesinin mümkün görünmemesi. Yani kısacası eğer buraya denize girmek için geliyorsanız, tekne ile ulaşım sağlamanızın daha iyi bir fikir olacağıdır. Bu koyda bulunan Ada Beach Club’u denize girmek için tercih edebilirsiniz.

🚩 Ulaşım: Çam Limanı Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 26 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Çam Limanı durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Ada Beach Club

ada beach club heybeliada

Çam Limanı Koyu içerisinde, çam kokuları içinde bulabileceğiniz Ada Beach Club’e Heybeliada’ya geldikten sonra iskelede bulunan tekneler ile ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Heybeliada merkezinden ulaşım ise yürüyerek 15 -20 dakika sürmektedir. Ada Beach Club, misafirlerinden giriş ücreti alıyor fakat içeride şezlong, duş ve giyinme kabini gibi temel ihtiyaçlardan para alınmıyor. Ayrıca Ada Beach Club’ta atmosferi ile oldukça etkileyen bir balık restorantı ve aperitif olarak atıştırma yapacağınız bir kafe de bulunuyor.

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ✔ Cankurtaran | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Ada Beach Club’a Heybeliada İskelesi’nden 14 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-1 seferinin Şafak Orduevi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Web sitesi: https://www.adabeachclub.com/

Sosyal Medya: https://www.facebook.com/adabeachclub

Sosyal Medya: https://www.instagram.com/adabeachclubheybeliada/

► “Heybeliada’da Ne Yapılır?” sorunuza detaylı bir cevap için yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 🙂

Akvaryum Koyu

heybeliada akvaryum koyu

Heybeliada’nın en gizli koylarından biri olan Akvaryum Koyu, doğal bir park içerisinde yer alıyor ve patika bir yoldan geçerek ulaşıyorsunuz. Kayaların içerisinde bulunan koyun zemini kum ve midye kabuğundan oluşuyor. Koy zemininin görüntüsü, gerçekten görülmeye değer.

Akvaryum Koyu’nun meşhur lezzeti, kesinlikle tatmanız gereken, içindeki restorantın midye tavası. Midyeler, restoran sahibi midyeleri kendi topluyor ve aynı gün içerisinde müşterilerine taze olarak servis ediyor. Sakinliği ile ön plana çıkan koy, doğa ile iç içe olmanın keyfini tatilcilere yaşatıyor. Kayaların arasında kalması, nispeten gizli bir cennet olmasına neden oluyor ve bu da koyun insanlar tarafından olabildiğince az bozulabilmesine yarar sağlamıştır.

✔ Giriş ücreti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Akvaryum Koyu’na Heybeliada İskelesi’nden 27 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin Seyir Terası 1 durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Aqua Green Beach

aqua green beach heybeliada

Yalnızca sakin bir deniz keyfini değil; deniz kıyısında olabildiğince eğlenme imkanını da sunan Aqua Green Beach Club, Heybeliada’nın en kaliteli plajı denilebilir. Heybeliada iskelesinden bu plaja gidiş dönüş ücretsiz ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Su sporları, devasa kaydıraklar ilginizi çekiyorsa Aqua Green Beach tam size göre. İçerisinde aquapark hizmeti bulunan plaj restoran hizmeti de veriyor. Plajın dikkat çekici özelliklerinden biri, çevresini özel bir ağ ile kapatmış olması; bu sayede temiz kalması sağlanıyor.

Plajın ücret politikası haftaiçi ve haftasonu değişiklik göstermekle beraber aile ve yalnız gelmeniz durumunda da farklı bir ücret ödüyorsunuz.

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔ Şezlong | ✔ Şemsiye | ✔ Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ✔ Cankurtaran | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Aqua Green Beach’e Heybeliada İskelesi’nden 14 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin İsmet İnönü Müzesi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Heybeliada’da bir gün daha geçirmek mi istiyorsunuz? Heybeliada Otel ve Pansiyonlarına göz atabilirsiniz! 🙂

Değirmenburnu Plajı

heybeliada degirmenburnu plaji

Değirmenburnu plajı, mesire alanının içerisinde bulunuyor. Değirmenburnu mesir alanında hem mangal yapabilirsiniz, hem de plajda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. İsmini, adanın kuzeybatısında bulunan ve İstanbul’a bakan tarihi yel değirmeninden almaktadır. Eğer burada denize girmeyi seçerseniz, İstanbul’a karşı ve belki de ada vapurlarından biri ile selamlaşarak yüzme imkanına sahip olabilirsiniz.

Misafirlerinden giriş ücreti talep eden Değirmenburnu plajı, Heybeliada halk plajlarından biridir. Giriş ücretini vermenizin ardından temel malzemelerden faydalanabilirsiniz, ayrıca dışarıdan yiyecek ve içeçek getirmek de serbesttir. Lokasyon ve ücret politikası açısından oldukça avantajlı bir seçenek olabilir. Bunun sebebi, adanın iskeleye en yakın plajı olmasının yanında giriş ücreti de en uygun plajlardan biri olmasıdır.

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔Şezlong | ✔Şemsiye | ✔Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

🚩 Ulaşım: Değirmenburnu Plajı’na Heybeliada İskelesi’nden 16 dakikalık bir yürüyüş ile ya da ücretsiz tekneler ile ulaşılabilir. Dilerseniz Adalar’da faaliyete geçen elektrikli toplu taşıma araçlarını kullanarak HA-2 seferinin İsmet İnönü Müzesi durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele çevresinde kiralayacağınız bisikletler ile sağlık ve mutlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Cevahir Aqua Heybeliada

heybeliada cevahir aqua park

Cevahir Aqua Heybeliada, İstanbul’un Adalar ilçesinde, Heybeliada sınırları içinde yer alan bir aquapark ve plaj tesisi. Bu tesis, aquaparkın yanı sıra, kum plajıyla da dikkat çekiyor. Plajın sığ denizi, birçok ziyaretçi tarafından tercih edilmesine sebep oluyor. Heyecan verici kaydıraklarla dolu olan bu tesiste, keyifli vakit geçirebilirsiniz. İstanbul gibi büyük bir şehirde, bu tür tesislerin nadir oluşu, şehir merkezinden uzak olmasına rağmen yoğun ilgi görmesini sağlıyor. Hafta sonları şehrin gürültüsünden uzaklaşıp arkadaşlarınızla eğlenmek istiyorsanız, Cevahir Aqua Heybeliada ideal bir yer. Ayrıca, temalı çocuk havuzunda çocuklarınızın eğlendiğini izlemek aileler için de büyük bir zevk.

🚩 Ulaşım: Cevahir Aqua Heybeliada’ya ulaşım deniz yoluyla sağlanıyor, çünkü Marmara Denizi’nde yer alan Heybeliada’ya karayolu ulaşımı yok. Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş’tan şehir hatları vapurları, yolcu motorları ve motorlu teknelerle adaya gidilebilir. Eminönü’nden yaklaşık bir saat, Kabataş’tan 1 saat 15 dakika, Beşiktaş’tan ise yaklaşık 1 saat 30 dakika süren bir deniz yolculuğu gerekiyor. Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler, vapurlardan daha hızlı olduğundan, yolculuk süresini kısaltabilir. Bostancı veya Kartal’dan Heybeliada’ya gitmek, deniz yolculuğunu sevmeyenler için en kısa ve kolay yol. Adada, isterseniz taksiyle, isterseniz yürüyerek aquaparka ulaşabilirsiniz.

Cevahir Aqua Heybeliada’da, ücretsiz tekne servisi de mevcut. Bu servis, Heybeliada sahilinden sizi alıp tesise götürüyor. Dönüşlerde de aynı şekilde hizmet veriliyor. Ayrıca, Bostancı sahilinden sabah 10:30’da kalkan bir tekne ile de adaya gidilebilir, dönüş saati akşam 17:30. Tesise yiyecek ve içecek getirmek yasaktır, ancak içeride bir restoran bulunmaktadır.

Cevahir Aqua Heybeliada haftanın her günü 09:00 – 19:00 saatleri arasında açık. Ada olduğu için, dönüşlerinizi vapur sefer saatlerine göre ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Tesiste şezlong, şemsiye, duş, WC, soyunma kabini ve kilitli dolap gibi hizmetler mevcut.

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔ Şezlong | ✔ Şemsiye | ✔ Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

Sosyal Medya: https://www.instagram.com/cevahiraquaheybeliada/

Asaf Bey Plajı ve Piknik Alanı

heybeliada asaf bey plaji

Asaf Bey Plajı, Heybeliada’da bulunan ve şehirden uzak bir deniz kenarı cennetidir. Bu plaj, temiz ve berrak deniziyle biliniyor ve özellikle çocuklu aileler için popüler bir seçenek. Heybeliada İskelesi’nden “Bıyıklı” adlı tekne ile her yarım saatte bir ücretsiz servis sağlanıyor ve plaja evcil hayvanlar da getirilebiliyor.

Giriş ücreti, şezlong, şemsiye, duş, WC, soyunma kabini gibi olanakları kapsıyor. Plajda dışarıdan yiyecek getirmek serbest ancak içeceklerin plajdan alınması gerekiyor. Kahvaltı ve öğle yemeği servisi sunan bir kafe restoran da bulunmakta ve alkollü içecek satışı da mevcut.

Asaf Bey Plajı’nın özellikleri arasında temiz bir deniz, kumlu sahil ve deniz tabanı, düzenli şezlong ve hasır şemsiyeler, çöp kovaları olarak kullanılan saksılar ve sık sık temizlenen çöp kovaları yer alıyor. Deniz suyu hızla derinleştiği için cankurtaranlar sürekli gözetimde bulunuyor ve atlama noktaları da mevcut.

Plajda duş alanları, giyinme kabinleri, tuvaletler ve kişisel eşya dolapları bulunmakta. Ayrıca piknik ve kamp alanları da mevcut, burada yiyecek ve içecek getirmek serbest ve piknik masaları, hamaklar ve çadır kurma imkanları sunuluyor.

🚩 Ulaşım: Ulaşım ise Kabataş, Bostancı veya Maltepe’den kalkan vapurlar veya özel şirketlere ait vapurlar ile Heybeliada’ya sağlanıyor. Vapurdan indikten sonra ücretsiz tekne servisi veya yürüyüşle plaja ulaşmak mümkün.

✔ Giriş ücreti | ✔ Ücretsiz ulaşım hizmeti | ✔ Şezlong | ✔ Şemsiye | ✔ Soyunma kabini | ✔ Duş | ✔ Yeme-İçme imkanı | ❌ Ücretli konaklama imkanı

Sosyal Medya: https://www.instagram.com/asafbeyplaji/

İlgili İçerikler!

2 thoughts on “Heybeliada Plajları ve Fiyatları 2024

  1. ben yüzmeyi pek tercih etmiyorum fakat tercih edecek olanlar var ise ada beach club öneririm fiyatı tuzlu fakat yüzebilmek için en uygun yer olduğunu düşünüyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir