adalar hangi isimle biliniyor atv yarisma

Kim Milyoner Olmak İster’de Adalar Sorusu

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının son bölümünde, katılımcılara yöneltilen ilginç bir soruyla gündem oluştu. Bu soruda, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü İstanbul’un Adalar ilçesinde yer alan ve genellikle Prens Adaları olarak anılan adaların, hangi renk adıyla da anıldığı soruldu. Yarışmanın sunucusu tarafından yöneltilen soru şu şekildeydi:

Soru:

“Günümüzde İstanbul’un Adalar ilçesini oluşturan ve Prens Adaları olarak da bilinen adalar hangi adla da bilinmektedir?”

A) Mavi Adalar

B) Yeşil Adalar

C) Sarı Adalar

D) Kızıl Adalar

Yarışmanın heyecan dolu anlarına tanıklık eden izleyiciler, bu ilginç soruyla bir kez daha düşünme fırsatı buldular. Katılımcılar doğru cevabı bulabilmek için zorlu bir karar vermek zorunda kaldılar ve sonunda verdikleri cevaplarla heyecanın doruklarına çıktılar. İşte yarışmanın sonucunda verilen doğru cevap:

Doğru Cevap: D) Kızıl Adalar

Prens Adaları’nın Tarihteki İsimleri Nelerdir?

vordonisi adası eski haritada görünüyor

Prens Adaları’nın Tarihteki İsimleri
Marmara Denizi’nin en güzel süslerinden olan Prens Adaları, kimi zaman İstanbul Adaları olarak anılıyor… Ancak yalnızca bu kadarla mı kalıyor geçmişi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Prens Adaları’nın isimleri? Tabii ki hayır… Devamı için tıklayın!

İlgili İçerikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir