sedefadasi plaji

Sedef Adası Plajları ve Sedef Adası’nda Denize Girilecek Yerler Nerelerdir?

Sedef Adası hakkında yazdığımız rehberde, bu adanın Prens Adaları içerisinde özel mülk olarak sınıflandırılan bir ada olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden burada yapılacak aktiviteler ve tanıtılacak mekanların sayısı oldukça az fakat yine de Sedef Adası’nda yer alan mekanların kalitesi ve sunduğu hizmetler denenmeye denecek nitelikte. Sedef Adası’nı özellikle plajları ve yine iskele tarafında bulunan restoran ve barlar için tercih edebilirsiniz. Bunun için size Plaj ve bu plajlar içerisinde bulunan işletmeler hakkında bir yazı hazırladık!

Prens Adaları arasında en çok bilinen ve tercih edilen, bugüne kadar imkan olarak İstanbul’u neredeyse aratmayacak kadar gelişmiş ilk iki ada olan Büyükada ve Heybeliada, denize girmek için oldukça kalabalık olabiliyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında ada yerlilerinin nüfusuna, adaya akın eden turistler ve günübirlikçiler de eklenince Büyükada başta olmak üzere bu iki adada denize girmek tam bir fiyasko olabiliyor. Bu yüzden size tavsiyemiz, son zamanlarda ilgiyi üzerine çeken fakat nispeten daha sakin ve temiz olan Sedef Adası’nı tercih etmeniz.

🔆 En iyi 20 güneş kremi listemize göz atmak ister misiniz? 🙂 🔆

İşte Sedef Adası plajları!

Elio Sedef Beach

elio sedef beah

Sedef Adası’nın en ünlü ve popüler plajı olarak Elio Sedef’in ismi geçiyor. İskelenin hemen yanında, 2 dakikalık mesafede bulunan Elio Sedef aynı zamanda bünyesinde özel tekneleri de ağırlamakta. 2010 yılından beri hizmet veren Elio Sedef, 2015 yılında bir yönetim değişikliği yaşamış ve o tarihten beri halen hizmet vermekte. Burada dikkat edeceğiniz temel nokta, mekanın fiyat listesi.

Mekanın dikkat çeken noktalarından biri, bünyesinde oldukça geniş bir yelpazeyi barındırması. Yalnızca plaj ve restourant hizmeti değil aynı zamanda düğünlere ev sahipliği yapıyor, toplantılar için özel hizmet veriyor ve akşamları tam bir kulüp oluyor. Düğün organizasyonları için randevu ile hizmet veriyor. Mekanın sunduğu hizmet büyüklüğüne rağmen oldukça sevimli ve ferah bir atmosferi var.

Mutfağının zenginliği yemeklerin kalite ve hızına da yansıyor. Sunduğu farklı lezzetlerin yanında; bünyesinde DJ, canlı müzik ve oturmalı düzende 250, bistro düzeninde 750 kişi kapasiteli restourant ve barı ile hizmet vermekte. Elio Sedef’in muhteşem manzara kenarında bulunan Localarında dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Mekanın yüzme için ayrılmış kısmı ise size önereceğimiz plajı. Burada bulunan Beach A La Carte menüsü dikkat çeken hizmetlerden. Elio Sedef’in bilindik ve çekici özelliklerinden biri ise akşamları İstanbul’un ünlü mekanlarını aratmayan bir kulüp havasına bürünmesi.

Telefon: 0216 382 48 84

GSM: 0533 300 09 00

Açılış Saatleri: her gün 09:30 – 23:30 arası

Ulaşım: Elio Sedef Beach; Büyükada’ya 5, Kınalı ve Burgazada’ya 7, Kartal’a 10, Bostancı’ya ise 25 dakika uzaklıkta yer alıyor. Mekan kendi iskelesine bu lokasyonlar üzerinden shuttle ve VIP shuttle hizmetleri sağlıyor.

Sedef Liya (Club Ada Sedef)

sedef liya

Diğer bir plaj ise Sedef Liya olarak da bilinen eski adıyla Club Ada Sedef. İşletme, uzun yıllar boyunca Club Ada Sedef olarak hizmet vermenin ardından el değiştirerek Sedef Liya olmuş. Sedef Liya’dan da ayağınızı kuma değdirmeden hemen iskeleden denize girebiliyorsunuz.

Elio Sedef gibi, Sedef Liya da düğünlere ev sahipliği yapma ve en mutlu gününüzü oldukça ferah ve kaliteli yaşama imkanını sizlere sunuyor. Ambiansının ıcaklığı ile unutamayacağınız bir manzarada unutamayacağınız bir düğün geçirebilirsiniz.

Mekan, Elio Sedef’in aksine, kapasite açısından daha küçük kalıyor. Sedef Liya’nın sıcak ve samimi bir atmosferi var ve bu 200 kişilik restorant/barda Akdeniz mutfağından çeşitli lezzetleri ve deniz mahsullerini deneyebilirsiniz. Ayrıca plaj için özel menü de çıkarılmakta. Plaj işletmeciliğinin de oldukça şık ve kaliteli olduğu mekanda denize girebilir ve deniz sonrası aradığınız tüm temel hizmetlerin yanında bir de eğlence deneyimi yaşayabilirsiniz. Sedef Liya, özellikle Hafta sonlarında sunduğu DJ ve parti hizmetleri ile tam bir kulüp ortamına ev sahipliği yaparken sizler için eğlencenin de kapılarını açıyor.

Telefon: 0 216 382 48 27 – GSM: 0542 435 54 92

Açılış Saatleri: her gün 09:30 – 23:30 arası

Ulaşım: Mayıs-Ekim ayları arasında kendi iskelesine ücretsiz shuttle hizmetleri sağlıyor.

Sedef Adası Plajı

sedefadasi plaji
Fotoğraf: Fazıl Okudan

Sedef Adası’nın üçüncü plajı ise, Club Ada Sedef’in hemen yanında uzun bir sahile sahip olan Sedef Adası Plajı. Buranın açık alan yanında bir de kapalı alanı mevcut ve denize yaklaşık 500 metre cephesi bulunuyor. Lokasyon bakımından rüzgar alan bir yerde, bu durum kavurucu yaz sıcağını bir nebze olsun azaltıyor ve sizi de ferahlatıyor.

Sedef Adası plajı, yine adanın popüler plajlarından birisi. Denize yaklaşık 500 metre cephesi ve aynı zamanda kapalı alanı da var. Konumu itibarıyla rüzgar alıyor ancak kavurucu sıcaklarda bu durum bir avantaj. Burada herhangi bir gece kulübü hizmeti yok ancak denize girmek için ihtiyaç duyulan tüm temel ihtiyaçlar ücreti dahilinde hizmetinize sunuluyor. 800 kişilik geniş şezlong kapasitesiyle hizmet sunan Sedef Adası Plajı’nda çocuklar ve gençler için su kaydırağı ve doğa ile iç içe bir restoran hizmeti sunulmakta.

Telefon: 0541 223 71 83 – 0532 730 61 77

Açılış Saatleri: her gün 08:00 – 20:30 saatleri arası

Ulaşım: Sedef Adası iskelesinden 5 dk.lık bir yürüyüş ile buraya ulaşabilirsiniz.

Sedef Adası Plaj Fiyatları Ne Kadar 2022?

Sedef adası plaj fiyatları ile ilgili plajların iletişim adreslerinden bilgi alabilirsiniz.

**Burada yer alan tüm fiyatlar fikir vermesi amacıyla yazılmıştır. Fiyatlarda meydana gelebilecek değişikliklerden adalaragidelim.com internet sitesi sorumlu değildir.

İlgili İçerikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir