en iyi sac masasi

En İyi 7 Saç Maşası

Özel günlerimizde ya da kimi zaman yalnızca kendimizi iyi hissetmek istediğimizde saçlarımıza şekil vermek, yaptığımız aktivitelerden biri olur… Bunun için kullandığımız ürünler de bir hayli çeşitlenmekte. Günlük hayatınızda saçlarınızla dikkat çekebileceğiniz doğal bir görünüm için fön makineleri, maşalar ve düzleştiriciler aynı zamanda özel günlerinizde de kurtarıcını oluyor. Yani aslında saç tipinize ve şekline göre seçebileceğiniz birbirinden güzel ekipmanlar ile harika bir görünüme kavuşmak mümkün! Bu araçlar arasında sıklıkla kullanılan ve özellikle düz saçlara sahip olanların farklı modeller yapmasına imkan sunan ise saç maşası.

En iyi 7 Saç Serumu

Tıkla Keşfet!

en iyi sac serumu listesi

Saçlarımızı şekillendirirken tarzımıza ve zevkimize göre birbirinden farklı boyutlarda bulabileceğimiz saç maşaları kıvır kıvır bir görünüme sahip olmamızı sağlıyor! En incesinden kalın su dalgası yapmanızı sağlayacak kalın saç maşalarına kadar tüm çeşitliliğiyle listemizde birbirinden güzel saç maşalarına yer verdik.

Dyson Airwrap

dyson airwrap

Dyson Airwrap

Listemizin ilk sırasında tabii ki güzelliği ve kalitesi ile adından söz ettiren ancak fiyatıyla da dudak uçuklatan bir saç maşasına, Dyson Airwrap’e yer vermek istedik. Hem son zamanların en popüler ürünlerinden biri olan hem de kullanıcıların saç sağlığı ve kalite açısından memnun kaldığı bir saç şekillendiricisi Dyson Airwrap.

Bu saç şekillendiricisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise saçınıza ısı kullanarak değil, havayı kullanarak şekil vermesi. Dolayısıyla saç sağlığı için bi hayli zararı bulunan ısı kullanımının olumsuz etkilerini de ortadan kaldırıyor.


Remington Keratin Protect 19 mm Seramik Saç Maşası

remington keratin protect sac masasi

Remington Keratin Protect 19 mm Seramik Saç Maşası

Remington saç maşaları birbirinden güzel modelleri ile yıllardır dikkat çeken bir üne sahip. Kadınlara saç şekillendirmek için birbirinden farklı boyutlarıyla maşa yapma imkanı sunan Remington’ın ayrıca çeşitli serileri bulunuyor.

Pro curl, pro spiral, seramik, keratin protect gibi serileri içerisinde 19, 25, 32 mm’lik boyutlarıyla maşa yapma imkanı sunuyor. Keratin protect ise saçlarınıza şekil verirken aynı zamanda koruma sağlıyor. Keratin protect ile saçlarınız ihtiyacı olan keratin korumasını alıyor, saçlarınız güçleniyor.


Remington Proluxe Saç Maşası

remington proluxe sac masasi

Remington Proluxe Saç Maşası

Proluxe, Remington serileri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi. Kalınlığı ile saçlarınıza dolgun bir bukle görünümü kazandıracak proluxe ile bukleleriniz göz kamaştıracak.

Sağlıklı ve gür bir görünüm için tercih edebileceğiniz Proluxe ile ısının saçınıza eşit dağılımı nasıl etki ediyor göreceksiniz. Böylece hem saçlarınızın tutuşu daha uzun süre olacak hem de kullanımı çok daha kolay olacak!


Remington Mineral Glow Saç Maşası

remington mineral glow sac masasi

Remington Mineral Glow Saç Maşası

Listemize bir Remington’la daha devam ediyoruz. Mineral Glow, farklı şekli ve bukleleriniziin genişten inceye şekillenebileceği yapısıyla göz dolduruyor. 13 mm ve 25 mm’lik iki farklı boyutu bir makinede bulabilme fırsatını Mineral Glow ile yaşayacaksınız! Küçük kıvırcık bukleler ve dolgun bukleler ile saçlarınıza istediğiniz boyutta şekil verebilirsiniz.


Rowenta So Curls Automatic Curler Saç Maşası

rowenta so curls automatic curler sac masasi

Rowenta So Curls Automatic Curler Saç Maşası

Kişiye özel sıcaklık ayarıyla istediğiniz ısıda saçlarınıza şekil verebileceğiniz Rowenta So Curls ile saçlarınızın göz alıcı buklelerini çok seveceksiniz. Farklı tasarımı, ergonomik kullanımı ile elinizden eksik etmeyeceğiniz Rowenta, 3 adımda doğal görünümlü buklelere sahip olmanızı sağlayacak.


Hairens HRS 90 Saç Maşası Seti

hairens hrs 90 sac masasi seti

Hairens HRS 90 Saç Maşası Seti

Öyle bir setki… Her boyutta bukle yapabilme imkanını sizlere sunuyor. 19 – 25 – 32 mm’lik başlıkları ile farklı kalınlıklarda bukleler yapabilecek; 9 mm Afro dalga saç maşası ile kendinize bambaşka bir görünüm yaratabileceksiniz!

Keratin ve argan içerikli seramik ısıtma gövdesi ile saçlarınıza zarar vermez, nem koruma özelliği ile saçlarınızı kurutmaz. 12 Aşamalı çoklu ısı kontrolü ile saçlarınıza zarar vermeden onlara şekil verin!


Fakir Estelle Saç Maşası

fakir estelle sac masasi

Fakir Estelle Saç Maşası

Uygun fiyatlı ve tam anlamıyla bir fiyat performans ürünü olan fakir estelle saç maşası saçlarınıza zarar vermeden kalın bukleler yapabilirsiniz.

Doğal bir duruş yakalayacağınız Fakir Estelle Saç Maşası ile özel günleriniz ve günlük yaşamınızda düşmeyen doğal bukleler ile kendinize hayran bırakacaksınız!

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saçlarımızın şeklini değiştirmek istediğimizde her zaman kuaföre gidemiyoruz. Aslında tam da bu yüzden düzleştirici ve saç maşalarına ihtiyacımız var! İyi bir saç maşası ile harikalar yaratabiliriz ancak bilmemiz gerekiyor ki temel çalışma prensipleri her bir saç maşasında hemen hemen aynı olsa da onları birbirinden farklılaştıran çalışma özellikleri de var.

Saç maşası nasıl kullanılır sorusunun cevabı aslında oldukça basit; elektirikli saç maşalarını prize takıyorsunuz, belirtilen süre kadar ısınmasını bekliyorsunuz ve istediğiniz modeli yapmak için dikkatli bir şekilde saçlarınızı silindir şeklindeki uca sarıyorsunuz. Bu uçlar kimi zaman farklı özelliklere ve şekillere sahip oluyor ancak işlev aynı.

Kimi saç maşaları cihazdan alınan ısı ile değil, sıcak hava ile saça etki ederek saçlarınızı dalgalandırıyor ya da kıvırıyor. Yani aslında saç maşası nasıl kullanılır diyorsanız bu sorunun cevabı aldığınız saç maşasına da bağlı. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, saçlarınızı yakmamak… Bekletme süresine dikkat edin!

Maşa Yaparken Saça Ne Sürülür?

Maşa yaparken sıcak havanın saçlarımıza oldukça zarar verdiğini her birimiz biliyoruz aslında. Ancak yine de maşa yapmaktan vazgeçemiyoruz! Kimi zaman maşa saçlarımızı tutmayabiliyor ve o güzel dalgalarımız hemen sönebiliyor, saçlarımızı boşuna ısıtmış olmamak ve maşalarımızın daha kalıcı olmasını sağlamak için maşa yaparken saçlarımıza kullanabileceğimiz kimi ürünler var. Böylece hem saçlarımızı korumuş hem de dalgalarımızın daha uzun süre bizimle kalmasını sağlamış oluyoruz.

Saçlarımızın daha uzun süre en güzel dalgalar ile kalmasını sağlayan ürünlerin başında tutucu spreyler ve deniz tuzu spreyleri geliyor. Hafif tutuşlu saç spreyini saçlarınıza eşit şekilde uygulayarak maşayı uyguladığınızda farkı göreceksiniz; daha sağlam ve kolayca kıvrılan saçlar sizinle olacak. Deniz tuzu spreyi de aynı etkiyi gösteriyor… Saçlarınızın bu spreyler ile doku kazanması, maşanızın tutmasına oldukça katkı sağlıyor.

Maşa Saça Zarar Verir Mi?

Kıvırcık ve dalgalı saçlardan vazgeçemeyen düz saçlıların, cevabını en çok merak ettiği soruların başında “maşa saça zarar verir mi?” geliyor. Bu soruya üzülerek cevap veriyoruz ki evet, maşa belirli bir süre sonra saçınıza zarar veriyor.

Sıcak havaya maruz kalan saçlarınız zayıflama tehlikesi ile başbaşa kalıyor. Bir zaman sonra iyice incelen saçlarınız dökülmeye uğramasa bile bir hayli yıpranıyor. Bunun için maşa uygulamalarını sıkça yapıyorsanız eğer, saç bakımınıza da gereken önemi göstermeniz ve onu kremler ve saç bakım spreyleri ile kökten uca beslemeniz gerekiyor.

Maşa İçe Mi Sarılır Dışa mı?

Maşa yapmak isteyenlerin ve maşa uygulamasını ilk defa yapanların en merak ettiği konulardan biri de maşanın yönü. Maşa mandalının saçınızın içine mi yoksa dışına mı doğru kullanılacağı aslında tamamen sizin seçiminize ve nasıl hoşunuza gittiğine bağlı.

Maşanın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Bazı saç tiplerinde maşanın gün boyu tüm hacmiyle durduğunu görüyoruz ancak bazı saç tipleri maalesef maşadan umduğunu bulamıyor. Eğer ki saçlarınız kalın telli ve gür bir yapıya sahipse maşadan umduğunuz performansı bulma ihtimaliniz ince telli saçlara göre bir hayli fazla. Bunun sebebi, ince telli saçların, sıcaklığı daha az alması.

Özellikle ince telli saçların daha uzun süreler maşalı halde kalması için uygulanabilecek birkaç önemli uygulama bulunuyor. Bunların başında maşanın daha kalıcı olmasını sağlayacak spreyleri kullanmak geliyor. Maşa yapmadan önce ve maşa sırasında ince telli saçların doku kazanması için deniz tuzu spreyi ve tutucu saç spreylerini kulalnması gerekiyor. Eğer saçlarınıza volüm vermek istiyorsanız da sprey uyguladığınız saçınıza krepe yaparak maşaya devam edebilir ve her bir maşa adımında hafifçe sprey uygulamasına devam edebilirsiniz.

Maşa Neden Tutmaz?

Her saç tipinde maşanın tutmadığından bahsetmiştik. Hatta bazen öyle tutmaz ki, saçlarınızda uzun süre bekletseniz bile 2 ya da 3 saate gelmeden saçlarınızın ilk halini aldığını görebilirsiniz. Maşa neden tutmaz merak edenlere söylemeliyiz ki bunun temel sebebi saç tipinizdir.

Saç tipinize göre doğru maşa uygulamasını yapmanız gerekir maşanın saçınızda uzun süre kalabilmesi için. Buna göre saç spreylerini kullanarak maşa uygulamasına devam etmelisiniz. Etkili bir sonuç alabilirsiniz. Maşanın tutmama sebeplerinden bir diğeri ise gereği kadar ısıyı saçınıza vermemeniz ve her bir bukle için saçınızda maşayı kısa süre bekletmenizdir. Eğer saçınızda maşanın uzun süre kalmasını istiyorsanız saçınızı yakmayacak ve sizi üzecek sonuçlara ulaşmayacak şekilde maşayı saçınızda bekletme sürenizi artırabilirsiniz. Spreylerden de destek almak bu noktada en iyi karar olacaktır.

İlgili İçerikler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir